מחזור משכנתא

מחזור משכנתא יכול לחסוך לכם עשרות אלפים ולעיתים מאות אלפי שקלים.

עם השנים, החזרי המשכנתא והריביות מטפסים מעלה. בנוסף, נסיבות החיים משתנות. בחיים כמו בחיים קורים לנו שינויים ומאז שלקחנו את המשכנתא שלנו עברו שנים – אולי היום אתם בלחץ כלכלי וחושבים להפחית את ההחזר החודשי? לחילופין, אולי אתם מרוויחים יותר מאשר לפני מספר שנים ויכולים להגדיל את ההחזר החודשי או לקצר את תקופת המשכנתא?

מחזור משכנתא יכול לשרת למטרות שונות:

  • הורדת סכום ההחזר החודשי
  • קיצור תקופת המשכנתא (חיסכון בתשלומים)
  • מיחזור עם תוספת לכל מטרה (כגון מירכוז חובות)

לא תמיד אפשרי או נכון מבחינה כלכלית למחזר משכנתא קיימת, אבל שווה לבדוק לפחות פעם בשנתיים. מומלץ להיעזר בשירותי יועץ משכנתאות מקצועי ומנוסה, שיידע למצוא את הפתרון הטוב והמשתלם ביותר ספציפית עבורכם.

מחזור משכנתא

מחזור משכנתא – מה כולל הייעוץ?

ניתוח משכנתא קיימת ובדיקת כדאיות מיחזור ללא עלות. רק שלחו לי דו״ח סילוקין למשכנתא (אותו מבקשים ממוקד הבנק שלכם), מלאו שאלון פשוט ואתן לכם את חוות דעתי.

אם נראה שיש כדאיות למחזר את המשכנתא אבצע:

תכנון תמהיל אופטימאלי עבורכם
מו״מ מול מספר בנקים לקבלת הצעת ריביות ולמשכנתא זולה יותר מהקיימת
ניתוח הצעות הבנקים הסופיות ובחירה בבנק הנכון
ליווי אישי עד לחתימה על מסמכי המשכנתא

מהרגע שהחלטנו שיש כדאיות למחזור המשכנתא, הייעוץ יהיה דומה במידה רבה לייעוץ למשכנתא חדשה, מלבד העובדה שהעסקה כבר עברה אישור בעבר. עם זאת, ייתכן שיהיה צורך בחזרה על חלק מהתהליכים (כגון שמאות חדשה, נסח טאבו מעודכן ועוד).

בכל מקרה, אם החלטנו למחזר משכנתא כדאי שבהזדמנות זו נתאים גם את ההחזר החודשי למצבכם הכלכלי הנוכחי. אבנה לכם תמהיל משכנתא שגם יחסוך לכם כסף וגם יתאים לכם לשנים הקרובות.

ואתם לא צריכים לעשות הרבה. כאמור, אני אפנה עבורכם לבנקים נוספים מלבד מהבנק הנוכחי שלכם, ואלווה אתכם בכל הדרך לשיפור המשכנתא ולחיסכון משמעותי בריביות והצמדות.

לא תמיד אפשרי וכדאי למחזר משכנתא, אבל כשההזדמנות עולה (למשל אם תנאי השוק הינם של ריביות נמוכות מאוד) – צריך לנצל את חלון ההזדמנויות הזה, אחרת…. חבל. תחשבו כמה שנים לוקח לכם לעבוד ולחסוך עשרות אלפי שקלים?